Hiszpania wczasy i wycieczki fakultatywneAby zaplanować udany wyjazd na wczasy do Hiszpanii warto zdobyć trochę informacji. Wybierając się na wczasy w Hiszpanii polecamy zapoznać się z możliwymi do odbycia na miejscu wycieczkami fakultatywnymi. Można je łatwo dokupić będąc już zameldowanym w hotelu. Poniżej przedstawiamy listę dostępnych wycieczek fakultatywnych z wybranych regionów.

.

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE


Hiszpania kontynentalna - rejon Costa Brava
 
BARCELONA
Stolica Katalonii uraczy nas pięknem dzielnicy gotyckiej ze starą katedrą, Pałacem Biskupim, wspaniałym Pałacem Generalitat, dziełami Antonio Gaudiego.
Cena orientacyjna:  ok. 30 EUR.

MONTSERRAT
Podziwianie piękna świętych gór - Montserrat, wznoszących się nad głębokim wąwozem rzeki Lleida.
Cena orientacyjna: ok. 30 EUR.

ANDORRA
Kraj położony w sercu Pirenejów jest obszarem bezcłowym, przyciąga wielu turystów chcących dokonać zakupów.
Cena orientacyjna: ok. 41 EUR.

GERONA I FEGUERAS
Przyciąga i zachwyca wąskimi staromiejskimi uliczkami, katedrą i wieloma gotyckimi budowlami; zwiedzanie muzeum Salvadora Dali w Figueras, rodzinnym mieście artysty.
Cena orientacyjna: ok. 30 EUR.

CORRIDA
Tradycyjne widowisko hiszpańskie, podczas którego toreros ujarzmiają byki.
Cena orientacyjna: ok. 42 EUR.

WATERWORLD
Kraina wodnych szaleństw - liczne baseny i zjeżdżalnie.
Cena orientacyjna: ok. 21 EUR.

MARINELAND
Delfinarium, zoo, niewielki kompleks basenów ze zjeżdżalniami, tresura delfinów, lwów morskich i papug.
Cena orientacyjna: ok. 19 EUR.

TURNIEJ RYCERSKI
Średniowieczna uczta w tajemniczej scenerii zamku podczas trwających pojedynków rycerskich.
Cena orientacyjna: ok. 38 EUR.

REJS STATKIEM
Możliwość podziwiania najdzikszej i najbardziej niedostępnej części Costa Brava z pokładu statku.
Cena orientacyjna:- ok. 25 EUR.

PORT AVENTURA
Park tematyczny pełen niesamowitych atrakcji, niezapomniana podróż do Chin, Meksyku, Polinezji i Dzikiego Zachodu.
Cena orientacyjna: ok. 41 EUR.

EMPURIA BRAVA
Magiczna Katalonia - średniowieczne miasto Pals oraz katalońska Wenecja.
Cena orientacyjna: ok. 30 EUR.
 
 
Hiszpania kontynentalna - rejon Costa Del Sol

GRANADA
Całodniowa wycieczka wiedzie przez tonące w andaluzyjskim słońcu malownicze krajobrazy wprost do Granady, najdłużej istniejącego królestwa arabskiego w Hiszpanii. Miasto rozsławiła m.in. Alhambra, jak również przepięknie utrzymane ogrody Generalife.
Cena orientacyjna: ok. 60 EUR.

RONDA
Trasa wycieczki wiedzie w tereny górskie do zawieszonego w chmurach białego miasteczka - Ronda, jednego z najbardziej interesujących miast Andaluzji, przedzielonego przepaścią El Tajo i połączonego mostem kultur. Kulminacyjnym punktem zwiedzania jest najstarsza na świecie arena walki byków.
Cena orientacyjna: ok. 39 EUR.

GIBRALTAR
Półwysep o długości zaledwie 6 km był niegdyś miejscem międzynarodowych konfliktów dlatego obecnie posiada bardzo burzliwą i bogatą historię. Dzisiaj właśnie małpy bezogoniaste wydają się mieć najwięcej do powiedzenia na Skale Gibraltarskiej oraz w grocie San Miguel.
Cena orientacyjna: ok. 39 EUR.

SEVILLA
Stolica Andaluzji, dawna osada Fenicjan, obecnie urocze miasto ze śnieżnobiałą dzielnicą Santa Cruz oraz jedną z największych na świecie katedr. Spacer po parku Marii Luizy zwolni troszeczkę tempo wycieczki.
Cena orientacyjna: ok. 61 EUR.

CORDOBA
Osiągnęła swą największą świetność artystyczną i kulturalną w czasie panowania arabskiego. Postaramy się przedstawić Państwu w najciekawszy sposób żydowską część miasta La Juderia wraz z synagogą, jak również pozostałe “relikty” przeszłości.
Cena orientacyjna: ok. 58 EUR.

MAROKO
Rzymianie, Arabowie, Portugalczycy, Anglicy i Francuzi próbowali podbić tajemnicze ziemie Królestwa Maroka. Dzisiaj wystarczy tylko przepłynąć 11 km Cieśniny Gibraltarskiej, aby dotknąć ziemi innego kontynentu, aby dotrzeć do miejscowości Tanger - miasta w stylu arabskim o zupełnie odmiennej kulturze.
Cena orientacyjna: ok. 80 EUR.
 
 
Hiszpania kontynentalna - rejon Costa de la Luz

 
CENTRUM PRODUKCJI SHERRY I BRANDY
Wycieczki po wytwórniach jerez i brandy należą do bardzo interesujących, zawsze zakończone degustacją trunków. W centrum miasta obok ruin wielkiego, lecz doszczętnie zniszczonego alkazaru znajduje się bardzo znana wytwórnia Gonzalez Byass, a w niej najstarsze piwnice w mieście i miedzy innymi okrągła komora zaprojektowana przez twórcę paryskiej wieży Eiffla. Miasto słynie również z tańczących koni, gdzie wierzchowce Cartujano potrafią wykonać akrobatyczne figury.
Cena orientacyjna: brak informacji

KADYKS
Należy do najstarszych znanych osad w Hiszpanii (ma ponad 3000 lat) i od początku istnienia był jednym z najbardziej znaczących portów na półwyspie. Zajmuje obszar małego półwyspu, ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki i oceanu; w starej jego części znajdują się wielkie, otwarte place, szerokie aleje portowe oraz wysokie domy z wieżyczkami. Miasto wciąż pełne jest tajemniczej atmosfery.
Cena orientacyjna: brak informacji

SEWILLA
Stolica Andaluzji, dawna osada Fenicjan, jest jednym z najpiękniejszych miast Hiszpanii, zobaczyć tu można katedrę będąca jedną z największych w Europie, pełna skarbów sztuki sakralnej, Alcazar w stylu mudejar z pięknymi ogrodami, śnieżnobiała dzielnica Santa Cruz pełna malowniczych zaułków, dom Piłata będący przykładem pałacu andaluzyjskiego, Kosciół Macarena, gdzie znajduje się figura madonny płaczącej diamentami.
Cena orientacyjna: brak informacji

PARK NARODOWY COTO DONANA
Największy i najważniejszy rezerwat przyrody w Hiszpanii. Został utworzony i wyodrębniony z ogromnej powierzchni delty rzeki Gwadalkiwir, ok. 25. tys. hektarów, który stanowi największy obszar bez dróg w Europie Zachodniej. Pośród wydm, na bagnach, w lasach, jeziorach i zatokach można napotkać rysie, flamingi, wiele rzadkich gatunków drapieżnych i wędrownych ptaków. Bogactwo i różnorodność form życia na obszarze parku to skutek rocznego cyklu przyrody.
Cena orientacyjna: brak informacji

SZLAKIEM KOLUMBA
W okolicy miasta Huelva Krzysztof Kolumb wyruszył na swoich trzech galeonach na podbój Nowego Świata. Zobaczymy La Rabida, Palos i Moguer – miejsca związane z wyprawami Krzysztofa Kolumba. W La Rabida zobaczyć można pięknie położony XIV w. klasztor franciszkanów. W Palos znajduje się kościół San Jorge, gdzie Kolumb wysłuchał po raz ostatni mszy przed swoją długą wyprawą. W Moguer znajduje się XIV w. Klasztor Santa Clara, w którego kościele Kolumb spędził noc na modlitwie po szczęśliwym powrocie z wyprawy.
Cena orientacyjna: brak informacji
 
 

Wczasy wycieczki

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą:

WCZASY HISZPANIA

WCZASY HISZPANIA IBIZA

WCZASY HISZPANIA ANDALUZJA

HISZPANIA ŚRÓDZIEMNOMORSKA

WCZASY WYSPY KANARYJSKIE


bilety lotnicze porównywarka niskie ceny


Dołącz do nas :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Kocia i psia mowa na świecie

Jak świat długi i szeroki, tak większość ludzi kocha zwierzęta i nei wyobraża sobie zycia codziennego bez posiadania jakiegoś miłego ulubieńca tuż przy swoim boku. Najpopularniejszymi zwierzętami domowymi są jak...

Bodrum

BODRUM Jest to rejon wschodniego wybrzeża Turcji, jednak poniżej od regionu Turcji Egejskiej. Barwny półwysep, z kilometrowymi złocistymi plażami oraz niezwykle błękitnymi wodami Morza Śródziemnego. Jest idealnym miejscem wypadowym na Kos -...

SRI LANKA: Lwia skała

Sigirija (w wolnym tłumaczeniu "Lwia Skała") - to oszalamiające stanowisko archeologiczne w Sri Lance. Znajdują się tu ruiny starożytnego pałacu i twierdzy zbudowanych podczas panowania króla Kassapy (473–491) na szczycie...

Wycieczki fakultatywne Grecja

Grecja zazwyczaj kojarzy się z lekką kuchnią oraz Akropolem ale Grecja to również ciągle nieodkryte i tajemnicze miejsca.Na pierwszy rzut oka krajobraz wysp greckich wydaje się jednolity. Wielu osobom...

wycieczki fakultatywne

Polecamy

Nurkowanie z rekinami wielorybimi

Jeżeli czasem zapominasz o tym jakim małym tworem jest człowiek w wielkim świecie, polecamy kąpiel w turkusowych wodach Oceanu z rekinami wielorybimi. Rekiny te są szczegonie często spotykane w wodach...

Wycieczki fakultatywne Turcja

Wycieczki Turcja to nie tylko bierne wylegiwanie się przy hotelowym basenie, dla osób oczekujących czegoś więcej od wyjazdu wiele biur podróży przygotowały ciekawy plan. Do tych najpopularniejszych miejsc...

Wycieczki fakultatywne Bułgaria

Wycieczki do Bułgarii to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich turystów, którzy wiedzą czego oczekują od wyjazdu. Urlop w tym miejscu pozwoli nam nie tylko odpocząć i zregenerować nasze siły na...

Nietypowe hotele na świecie

Urlop kojarzy się wszystkim z blogim odpoczynkiem, luksusowym hotelem, zapachem olejku do opalania i wyśmienitym pakietem all inclusive. Innym kojarzy się z wyczerpującą ciągłą wędrówką w celu poznania jak...