Byłgaria wczasy i wycieczki fakultatywneWycieczki do Bułgarii to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich turystów, którzy wiedzą czego oczekują od wyjazdu. Urlop w tym miejscu pozwoli nam nie tylko odpocząć i zregenerować nasze siły na kolejne ciężkie miesiące w pracy czy  na uczelni ale i również pozwoli nam miło spędzić czas w gronie najbliższych nam osób. Podczas błogiego urlopu warto wybrać się na kilka wycieczek fakultatywnych. Przedstawiamy najceikawsze naszym zdaniem:

.

 

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE


Sozopol – Rejs po rzece Ropotamo
jednodniowa wycieczka połączona z rejsem statkiem po rzece Ropotamo przepływającej przez rezerwat o tej samej nazwie. Podziwiać można unikalne obiekty przyrodnicze: nie- zwykłe formacje skalne, mokradła i trzęsawiska, chronioną roślinność i ptactwo wodne. Po południu zwiedzanie Sozopolu – najstarszego miasta bułgarskiego wybrzeża, ulokowanego na smukłym skalistym cyplu, romantyczny spacer po starym mieście.
Cena:ok. 35 EUR.
Czas trwania: 1 dzień


Warna – Delfinarium – Klasztor Alajda
Jednodniowa wycieczka z wizytą w wykutym w skale klasztorze Alajda, pochodzącym z XII w. – najbardziej znanym monastyrze na bułgarskiej riwierze. Przejazd do Varny – przepięknej stolicy bułgarskiego wybrzeża i miasta o bogatej historii oraz oglądanie pokazu w warneńskim delfi narium.
Cena : ok. 42 EUR.
Czas trwania: 1 dzień


Wieczór Bułgarski
Kolacja i przedstawienie folklorystyczne w restauracji na wolnym powietrzu. Prezentacja muzyki, strojów ludowych, tańców a przede wszystkim „nestinarskiego tańca” na rozżarzonych węglach. Konsumpcja wspaniałych potraw kuchni bułgarskiej i nieograniczona ilość bułgarskiego wina i rakii.
Cena :ok. 30 EUR
Czas trwania: ok 3 godz.


Pirackie Party :
Romantyczny morski rejs statkiem imitującym żaglowiec piracki po Zatoce Nessebar. Możliwość pływania w morzu, łowienia ryb, kąpieli słonecznych, zabawy i programy animacyjne. Lunch na pokładzie statku.
Cena :ok. 38 EUR.
Czas trwania:


Jeep Safari:
Wycieczka jeepami będąca spotkaniem z naturą w pobliskim rezerwacie Strandza. Zwiedzanie jaskini z podziemnym jeziorem, Wizyta w wiosce Bryszlijan uznanej za architektoniczne i historyczne muzeum oraz pielęgnującej starodawne obyczaje, przejażdżka wiejskim wozem. Posiłek złożony z miejscowych kulinarnych przysmaków spożywany w wiejskiej chacie. Podziwianie wodospadu na Welece – jednej z piękniejszych rzek Bułgarii.
Cena :ok 52 EUR
Czas trwania: 1 dzień


Wycieczki ze Złotych Piasków


Bałczyk:
Białe Miasto –  wycieczka z kolacją. Przejazd do miasteczka Bałczyk . Zwiedzanie „Cichego Gniazda” – letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii oraz położonego tuż obok ogrodu botanicznego (z 3 tys. gatunków roślin, w tym 250 gatunkami kaktusów). Przejazd i spacer po malowniczym Półwysepie Kaliakra, na czubku którego, w średniowieczu mieściła się potężna twierdza. Wieczorem tradycyjna bułgarska kolacja połączona z pokazem folklorystycznym.
Cena: ok. 45 EUR
Czas trwania: pół dnia


Starożytny Nessebar:
Wycieczka autokarem do słynnego, malowniczo położonego na półwyspie, zabytkowego Nessebaru, którego zabudowa wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zabudowa starego Nessebaru uważana jest za najlepiej zachowaną zabudowę średniowieczną na Bałkanach. Spacer po miasteczku, zwiedzanie m.in. cerkwi Św. Stefana i Św. Spasa, lunch w restauracji, czas wolny.
Cena : ok. 35 EUR
Czas trwania: 1 dzień


Varna – Delfinarium:
Wycieczka do Varny połączona z panoramicznym objazdem miasta i pokazem z udziałem delfi nów w jedynym na półwyspie bałkańskim delfi narium – spora atrakcja dla dzieci.
Cena :ok. 26 EUR.
Czas trwania: pół dnia


Jeep Safari:
Wycieczka jeepami będąca spotkaniem z naturą. Strzelanie z łuku i wiatrówki. Możliwość zrobienia ciekawych zdjęć. Lunch z rakią w wiejskiej restauracji połączony z programem animacyjnym. Możliwość zakupu tradycyjnej bałkańskiej wódki – rakii.
Cena: ok. 36 EUR.
Czas trwania: 1 dzień


Pirackie party:
Przygodowa wyprawa statkiem pirackim, szczególnie atrakcyjna dla dzieci. Załoga i wyposażenie statku sprawiają, że możemy poczuć się jak prawdziwi morscy rozbójnicy. W trakcie rejsu „bitwa” z innym statkiem pirackim. Na pokładzie lunch z napojami. Programy animacyjne.
Cena: ok. 30 EUR
Czas trwania: pół dnia


Rejs Retro :
Rejs po Zatoce Warneńskiej statkiem „Pinta Varna” stylizowanym na średniowieczną karawelę. W trakcie rejsu możliwość przebrania się w średniowieczne kostiumy dawnych podróżników, okazja do robienia zdjęć. Muzyka, tańce, barbeque, napoje, programy animacyjne.
Cena: ok. 39 EUR
Czas trwania: kilka godzin


Przyjaciele morza:
Rejs statkiem po morzu. W trakcie rejsu kilka przystanków na łowienie ryb, pływanie w morzu i opalanie. Wspaniała okazja do zabawy, wypoczynku i zakosztowania wszystkiego, co w Bułgarii najlepsze.
Cena: ok. 40 EUR
Czas trwania: kilka godzin


 
 

Wczasy wycieczkiZapraszamy również do zapoznania się z ofertą:

WCZASY BUŁGARIA

WCZASY W  BUŁGARII

WARNA BUŁGARIA

VARNA BUŁGARIA

BULGARIA OBZOR

BUŁGARIA BURGAS

 

 


 

bilety lotnicze porównywarka niskie ceny


Dołącz do nas :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nowy symbol Paryża?

Francuzi nie przepadają za wieżowcami i wysokimi zabudowaniami. Taki jest właśnie Paryż, to miasto bez wieżowców (nie licząc Wieży Eiffela oczywiście). Nielubiany przez Francuzów gmach Biblioteki Narodowej (oddany do użytku...

Wycieczki fakultatywne: Hiszpania Costa Brava, Costa del Sol, Costa de la Luz

Aby zaplanować udany wyjazd na wczasy do Hiszpanii warto zdobyć trochę informacji. Wybierając się na wczasy w Hiszpanii polecamy zapoznać się z możliwymi do odbycia na miejscu wycieczkami fakultatywnymi. Można...

CHILE: Wyspa Wielkanocna

Wyspa Wielkanocna zwana też Rapa Nui wciąż budzi emocje. Mimo, że od ponad trzech wieków badacze i podróżnicy starają się poznać jej tajemnice – ona strzeże ich pilnie, pozostając wciąż...

Tajemnice gwiazdkowości hoteli

Gwiazdka gwiazdce nierówna, to stwierdzenie słyszy się nie raz od osób zatrzymujących się w hotelach. Niezależnie od tego, jak duże są różnice w standardzie obiektów w poszczególnych krajach, system "gwiazdek...

wycieczki fakultatywne

Polecamy

Lima: ramka na zdjęcie czy hotel?

Pro­jekt po­wstał na zle­ce­nie biz­nes­me­na z Ame­ry­ki Po­łu­dnio­wej, obec­nie czeka na ak­cep­ta­cję ze stro­ny miej­skich ar­chi­tek­tów. Przy­szły wła­ści­ciel liczy na to, że hotel sta­nie się sym­bo­lem nie tylko Limy, ale...

Wycieczki fakultatywne Turcja

Wycieczki Turcja to nie tylko bierne wylegiwanie się przy hotelowym basenie, dla osób oczekujących czegoś więcej od wyjazdu wiele biur podróży przygotowały ciekawy plan. Do tych najpopularniejszych miejsc...

Wycieczki fakultatywne Egipt

Egipt - kolebka jednej z najstarszych ludzkich cywilizacji, kraj tajemnic przeszłości, zagadkowego milczenia pustyni i gwaru muzułmańskich miast wydaje się idealnym miejscem dla każdego, kto chce odpocząć...

Portugalia - kraniec Europy

To kraj na zachodnim krańcu Europy, na którym dla starożytnych kończyła się Ziemia. To właśnie położenie geograficzne miało bezsporny wpływ na wielkie wyprawy odkrywcze i badawcze, dzięki którym Portugalczycy w...