
Grzeczność i kultura osobista wymaga składać ręce w geście powitania, takie pozdrowienie nazywa się namaste, choć Hindusi, zwłaszcza w większych miastach witają uściskiem dłoni. Jeśli ktoś pragnie okazać przyjazne nastawienie, powinien pierwszy wyciągnąć rękę do powitania. Hinduski są bardzo zgorszone typową dla kultury zachodniej poufałością w relacjach damsko-męskich, dlatego nie należy podawać kobiecie ręki, o ile ona nie wykona pierwsza takiego gestu.

Goście są traktowani z ogromną życzliwością, a nieznajomość hinduskiego savoir - vivre jest traktowana z wielką pobłażliwością. Warto sobie wbić do głowy, ze w Indiach powinniśmy niemal wszystko wykonywać posługując się prawą ręką. Lewa służy do podcierania się, więc niesie za sobą negatywne skojarzenie. Pokazywanie komuś spodów stóp oznacza brak szacunku, podobnie jak wskazywanie palcem. Jeśli chcemy komuś coś pokazać powinniśmy wykonywać to pełną dłonią albo podbródkiem. Zakaz palenia w miejscach publicznych obowiązuje w większości stanów.

W Indiach jest wiele świąt, ale większość z nich ma jedynie charakter obrządku religijnego. Indie są krajem laickim zatem jedyne wolne dni od pracy stanowią święta państwowe. Są to: 26 stycznia - Święto republiki, 15 sierpnia - Dzień Niepodległości, 2 października - urodziny Mahatmy Gandhiego.
Mile widziane jest dawanie napiwków, zwłaszcza rikszarzom, taksówkarzom i tragarzom.
Koniecznie trzeba pamiętać o piciu wody przegotowanej, pochodzącej z bezpiecznego źródła, gdyż zwykła z kranu jest zanieczyszczona i zawiera niebezpieczne dla zdrowia bakterie, podobne wątpliwości może budzić także woda butelkowana.
Do większości krajów dzwoni się bezpośrednio lub za pośrednictwem operatora. Dzwoniąc z hotelu, można zapłacić trzykrotnie więcej niż się powinno, dlatego trzeba uprzednio zapoznać się z cennikiem. Powszechne są budki telefoniczne, część z nich otwarta jest całą dobę.