Turcja wczasy i wycieczki fakultatywneWycieczki Turcja to nie tylko bierne wylegiwanie się przy hotelowym basenie, dla osób oczekujących czegoś więcej od wyjazdu wiele biur podróży przygotowały ciekawy plan. Do tych najpopularniejszych miejsc Turcji zaliczają się Riwiera Turecka, Turcja Egejska i Riwiera Likijska. Wczasy w tych miejscach, niewątpliwie będą gwarancją niezapomnianych wrażeń i doznań na najwyższym poziomie, a jeśli do tego dołączymy wycieczki fakultatywne to na pewno wczasy będą wyjątkowe.

.

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE


Pamukkale (2 dni)    
Zapraszamy na wycieczkę do fantastycznego miejsca o bogatej historii i niezwykłych krajobrazach. Bez wątpienia jest to miejsce unikatowe. Pamukkale oznacza "zamek z waty". Nie zostało ono uznane za jeden z siedmiu cudów świata, ponieważ nie zbudowali go ludzie. Dzięki źródłom wodnym i niezwykłej scenerii miejsce to zyskało sławę już ponad 2000 lat temu. Spływająca po wzgórzu woda, bogata w wapń, utworzyła przed wiekami wspaniałe, białe tarasy, a na nich małe oczka wodne. Ale nie tylko ich piękno przyciąga turystów. Woda ta korzystnie oddziaływuje na zdrowie, pomaga w leczeniu wielu chorób i dobrze wpływa na skórę. Każdego roku tysiące ludzi przyjeżdża tu na kuracje. W pobliżu Pamukkale leży starożytne miasto Hierapolis, założone w 190 r. p.n.e. Są tu ruiny amfiteatru, łaźni rzymskich, bramy i ulicy Domicjana oraz największej w Turcji starożytnej nekropolii. W programie wycieczki przewidziana jest także kąpiel  w basenie ze źródlaną wodą, której temperatura wynosi zawsze +35C. Legenda głosi, że kąpała się w nim sama Kleopatra. Wieczorem po kolacji będą mogli Państwo zobaczyć taniec brzucha, zrelaksować się w hotelowym basenie napełnionym źródlaną wodą lub wybrać się do dyskoteki. Zapraszamy Państwa gorąco na tę wycieczkę. Jak głosi tureckie przysłowie: kto nie widział Pamukkale ten nie widział Turcji!


Kapadocja:  
Starożytny region Kapadocji leży w środkowej Anatolii, pomiędzy miastami Nevsehir, Kayseri i Nigde. Zobaczą tu Państwo najbardziej fantastyczne krajobrazy świata. 3 mln. lat temu gwałtowne wybuchy wulkanów Erciyas (3891m npm) i Hasan (3250m npm) pokryły płaskowyż tufem. Czynniki atmosferyczne spowodowały erozję miękkiej, wulkanicznej skały, czego rezultatem było powstanie setek dziwnie ukształtowanych filarów, stożków i "czarodziejskich kominów". Twory te są często bardzo wysokie i mają kolory przechodzące od różowego, poprzez żółty do rdzawego brązu. Od najdawniejszych czasów ludzie tworzyli schronienia w miękkich skałach. W pierwszych latach rozwoju chrześcijaństwa w jaskiniach wykuwano kościoły, kaplice i klasztory. W dolinach Kapadocji znajduje się ok. 600 kościołów, których styl można podzielić na dwie kategorie. Pierwszy z nich to styl z tzw. okresu ikonoklasycznego (VII-IX w.) z dekoracjami w różnych odcieniach czerwieni i prostymi motywami geometrycznymi. Drugi styl, to dekoracje na bazie gipsowej, pochodzące z X-XIII w. i przedstawiające sceny z życia Chrystusa i świętych. W niektórych kościołach można zobaczyć ciekawe zjawisko: freski z późniejszego okresu odpadły, ukazując dekoracje z okresów wcześniejszych. Wszystkie kościoły zbudowane są na prostym planie architektonicznym. Największe skupienie wykutych w skałach kościołów znajduje się w dolinie Goreme, która jest jednym z punktów wycieczki. W Kapadocji znajduje się też wiele podziemnych miast, które służyły chrześcijanom jako tajne schronienie pozwalające przeczekać najazdy wrogów. Miasta te były starannie ukryte i zapewniały bezpieczeństwo ich mieszkańcom. Tworzono tu magazyny na zboże, stajnie, pokoje sypialne, kuchnie i kominy wentylacyjne. Podczas wycieczki przewidziane jest zejście do jednego z takich miast - Kaymakli. W Konyi zwiedzą Państwo muzeum Mevlany - poety i założyciela zakonu derwiszów. Piękno krajobrazu i bajkowe twory skalne będzie można sfotografować podczas spacerów w Aksaray, Uchisar, Pasabag i dolinie Zelve. Przewidziane są również odwiedziny w miejscowych zakładach rzemieślniczych, w których zapoznacie się Państwo z procesami wyrobu przedmiotów z onyksu i gliny. Są one jednymi z chętniej kupowanych pamiątek z Turcji.


Demre  
Demre to współczesna nazwa antycznej Myry, która była jednym z najważniejszych miast antycznej Licji. Jest to również miejsce ważne dla chrześcijan. Św. Paweł odwiedził Myrę, kiedy przewożono go do Włoch, jako więźnia po aresztowaniu przez Rzymian w 60 r. n.e. Było to również ojczyste miasto św. Mikołaja, który reprezentował Licję w Pierwszym Soborze Ekumenicznym Kościoła w Nicei w 325 r. Według legendy w tutejszym kościele bizantyjskim znajduje się jego pusty grobowiec. Licznie przybywający na jego grób pielgrzymi byli świadkami wielu cudów i magicznych zdarzeń, co spowodowało, że Myra stała się miejscem otoczonym szczególną czcią. Po zwiedzeniu Myry popłyną Państwo statkiem na wyspę Kekova, gdzie można podziwiać krajobrazy typowe dla południowej części tureckiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Będą mogli Państwo zobaczyć też ruiny zatopionego podczas trzęsienia ziemi miasta, pochodzącego z czasów licyjskich oraz zamek na wyspie Simena.

Wieczór Turecki:
15 km od Alanyi znajduje się historyczny zajazd Alihan Kervansaray, zbudowany w czasach seldżuckich (1237-1245r.n.e.). Służył on możnym i dobrze urodzonym kupcom. Obecnie wyglądem przypomina starożytne miasto wykonane z kamienia i ozdobione zabytkowymi freskami. Swoją atmosferą i wspaniałymi dekoracjami przyciąga rzesze turystów. Można tu spróbować dań kuchni tureckiej, miejscowego wina, a także podziwiać występy zespołów ludowych prezentujących między innymi taniec brzucha, tradycyjnie pieśni i muzykę, "Harem Show" oraz wiele innych atrakcji. Do udziału w występach zapraszani są goście restauracji, co zapewnia wyśmienitą zabawę. Podobna atmosfera i zabawa czeka na uczestników wieczoru tureckiego organizowanego w Beldibi koło Kemer w "Pałacu 1001 Nocy."

Aqualand i Delfinarium:
Witamy w wodnym świecie! W Aqualandzie czekają na Państwa niezapomniane wrażenia. Wycieczka ta trwa około 6 godzin, w ciągu których będą mogli Państwo skorzystać z różnego typu basenów i zjeżdżalni wodnych zapewniających ekscytującą zabawę. Podczas wizyty w wodnym świecie będzie można również podziwiać występy foki i delfinów. Wycieczka polecana głównie dla rodzin z dziećmi.

Jeep Safari:  
Zwykła wycieczka po górach? Absolutnie nie! To wycieczka dla osób lubiących ryzykowne i egzotyczne przygody, wspaniała okazja do zobaczenia zupełnie innego oblicza Turcji. Pojadą Państwo w góry Taurus na wysokość dochodzącą niekiedy do 1300m n.p.m. Cała trasa ma długość 100-150 km (w zależności od miejsca wyjazdu). Jeśli nie potrzebują Państwo pomocy instruktora i chcą sami poprowadzić jeepy, wystarczy zabrać ze sobą prawo jazdy. Zwykle na safari zbiera się grupa od 5 do 10 jeepów, z których każdy zabiera po 4 osoby. Po drodze przewidzianych jest kilka postojów na odpoczynek m.in. w wiosce, gdzie będzie można poznać codzienne życie jej mieszkańców. Jest również postój na lunch i pływanie. Wycieczka ta, pod okiem profesjonalnego przewodnika, dostarczy Państwu wspaniałych wrażeń. Trwa cały dzień, więc proszę nie zapomnieć swetra i aparatu fotograficznego. Czy są Państwo gotowi? Góry czekają!

 
Rafting:
to spływ górską rzeką na specjalnych łodziach. Odbywa się w kanionie Koprulu, dokąd dojeżdża się autokarem. Rafting cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Ta wycieczka daje poczucie wolności i niezapomnianej przygody. Nie trzeba być doświadczonym sportowcem, ponieważ instruktorzy udzielą wszelkich niezbędnych wskazówek i zaopatrzą w odpowiedni sprzęt. Istnieją dwa rodzaje łódek: dwuosobowe kajaki i pontony na dziesięć osób. Po drodze (ok. 14 km) zobaczą Państwo most rzymski i kanion, zatrzymają się na brzegu rzeki na odpoczynek i zwiedzanie. W połowie trasy podany zostanie lunch. Na koniec otrzymają Państwo dyplomy i będą mogli kupić zdjęcia lub kasetę video nakręconą przez profesjonalnego operatora tak, aby zapamiętać ten dzień na zawsze. Zapraszamy na rafting, cudowną przygodę, którą miło będzie wspominać w chłodne, zimowe wieczory.


Nurkowanie:
Jeśli chcą Państwo poznać piękno podwodnego świata, najlepszym sposobem jest nauczyć się dobrze nurkować. W Antalyi i Marmaris znajdują się Międzynarodowe Centra Nurkowania "C.M.A.S" gdzie profesjonalni instruktorzy przekazują niezbędną wiedzę. Osoby, które wcześniej już nurkowały, ale nie mają oficjalnych uprawnień, muszą po prostu zdać egzamin. Odeon Tours jest zawsze gotów udzielić Państwu wszelkich informacji na temat możliwości nurkowania w Turcji. Wszystkich nurków, zarówno profesjonalnych, jak i amatorów, zapraszamy na wycieczkę z nurkowaniem. Podczas rejsu, który trwa ok. 6 godzin, przewidziane są dwa zejścia pod wodę. Ci z Państwa, którzy nie będą chcieli nurkować, mogą w tym czasie popływać w maskach z rurką. Podczas całej wycieczki można będzie podziwiać piękno tureckiego wybrzeża, opalać się i pływać. Na koniec rejsu rozdane zostaną pamiątkowe dyplomy dla wszystkich, którzy nurkowali. Zapraszamy i życzymy wielu wspaniałych wrażeń z podwodnego świata!


Piknik z łowieniem ryb:
Wspaniały dzień spędzony leniwie na łonie natury. Piknik nad górskim jeziorem, to idealny sposób na wypoczynek. Podczas wycieczki można łowić ryby, opalać się i podziwiać malowniczy krajobraz. Na obiad zaserwowane zostanie jagnię z rożna oraz ryby złowione przez uczestników pikniku. Cisza i spokój, jaki panuje w okolicy z pewnością wpłyną na Państwa kojąco.


Łaźnia Turecka:
Co to jest łaźnia turecka? Jej charakterystyczną cechą jest wysoka temperatura i brak prysznica. W środku ozdobionej marmurem sali znajduje się marmurowy podgrzewany od środka podest, na którym wykonywane są masaże. Na ścianach znajdują kurki z zimną i ciepłą wodą do polewania ciała oraz marmurowy podgrzewany podest do siedzenia. Dodatkową atrakcją tej wycieczki jest możliwość skorzystania z masażu w pianie, wykonywanego przez profesjonalnych masażystów. Obok głównej sali znajduje się sauna, a także basen i jacuzzi. Po wyjściu z hammamu poczujecie się Państwo, jak nowo narodzeni!


Paintball:
Zapraszamy serdecznie do udziału w bardzo ekscytującej grze, jaką jest paintball. Jest to gra, do której używa się specjalnej broni, powstałej na bazie pistoletów, których amerykańscy farmerzy używają do znaczenia bydła i drzew. Paintball po raz pierwszy pojawił się w 1981 r. Obecnie w paintball gra miliony kobiet i mężczyzn z ponad czterdziestu krajów. Gra wykorzystywana jest do celów szkoleniowych przez departamenty policji, grupy antyterrorystyczne oraz różnego rodzaju firmy. Podstawową zasadą jest zdobycie flagi przeciwnika i zawieszenie jej w swojej bazie. Podczas gry zawodnicy starają się wyeliminować przeciwników znacząc ich pociskami z farbą. Jest to okazja do świetnej zabawy z przyjaciółmi, podczas której można nauczyć się współdziałania w grupie, poczuć smak podniecenia i współzawodnictwa. Choć uczestnicy strzelają do siebie nikt nie musi obawiać się o swoje zdrowie. Paintball jest bowiem bardzo bezpiecznym sportem, o ile wszystkie reguły i zasady są przestrzegane. Życzymy udanej zabawy!


Rejs statkiem:  
Kilkugodzinny rejs jachtem jest jednym z najlepszych sposobów aby odpocząć i uciec od codzienności. Słońce, delikatny szum morza oraz malownicze krajobrazy z pewnością pozwolą Państwu zrelaksować się. Podczas rejsu można popływać w krystalicznie czystych wodach, opalać się, podziwiać ruiny starożytnych zabytków oraz piękno urokliwych zatoczek. Zapraszamy na pokład!
 

Pamukkale
ok 60 Euro

Wypływająca ze wzgórza Cökelez ciepła woda, bogata w związki wapnia i dwutlenek węgla, utworzyła przez wieki wspaniałe, białe tarasy, a na nich oczka wodne. Dzięki niezwykłej scenerii i leczniczym właściwościom wód „Bawełniana Twierdza” zyskała sławę już ponad 2000 lat temu. Król Pergamonu – Eumenes II – założył tu w 190 r.p.n.e. miasto Hierapolis, które z czasem stało się ulubionym kąpieliskiem cesarzy. Ruiny miasta wraz z wapiennymi tarasami w 1988 r. wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.

W programie wycieczki przewidziany jest spacer główną ulicą Hierapolis, zwiedzanie ruin teatru, łaźni rzymskich, nekropolii oraz kąpiel w basenie ze źródlaną wodą, której temperatura wynosi zawsze +35C. Legenda głosi, że kąpała się w nim sama Kleopatra.

Tureckie przysłowie głosi, że kto nie widział Pamukkale ten nie widział Turcji!

Możliwość połączenia Pamukkale z Efezem (wycieczka 2-dniowa). 

Efez
ok 60 Euro

Miasto wzniesione na cześć bogini Artemidy, której ogromna świątynia uchodziła za jeden z siedmiu cudów starożytnego świata. Efez jest jednym z najlepiej zachowanych miast antycznych. Możemy tu podziwiać ruiny starożytnego amfiteatru, gimnazjum, agory, świętej drogi, biblioteki Celsusa, licznych świątyń i łaźni.

W pobliskiej miejscowości Selçuk znajduje się bizantyjska cytadela, meczet Işa Bey’a z XIV w. oraz bazylika św. Jana pochodząca z VI w., która prawdopodobnie wzniesiona została na grobie apostoła.

Podczas wycieczki odwiedzicie Państwo również Dom Maryi Dziewicy - Meryem Ana, w którym według legendy spędziła ostatnie 11 lat swego życia.


Kapadocja (2 dni)
ok 110 Euro

Wycieczka, której nie zapomnimy nigdy. Niespotykane nigdzie indziej na świecie ogromne, podziemne miasta, z których najbardziej znane, Derinkuyu, mogło pomieścić nawet 20 000 mieszkańców. W Göreme możemy podziwiać dziesiątki wykutych w skałach kościołów z IX wieku. Wpisane przez UNESCO na Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego kaplice ozdobione są freskami o tematyce biblijnej, ukazującymi sceny z życia Chrystusa i Świętych. Najbardziej charakterystyczną wizytówką Kapadocji są stojące ogromne skalne grzyby i kominy. Fantastyczne formy skalne, wąwozy i kaniony oczarowują przybyszy swoimi kształtami i kolorami. Dla zatrzymujących się tu na dłużej polecamy lot balonem o wschodzie słońca. Natomiast smakosze win mogą delektować się trunkami, które powstają z winogron zbieranych w okolicach Ürgüp. Wycieczka 2 dniowa. Wyżywienie: 2 posiłki dziennie

Pierwsi chrześcijanie, którzy przybyli do Kapadocji, uzupełnili niezwykły krajobraz wspaniałymi zabytkami. W miękkich skałach wykuwali nie tylko mieszkania, ale również świątynie, od prostych kaplic bez zdobień po kilkunawowe bazyliki z wielobarwnymi freskami. Dokładna liczba zachowanych do dziś kościołów nie jest znana, szacuje się jednak, że jest ich ok. 600. Ich największe skupienie znajduje się w Dolinie Göreme (od 1985 r. na liście światowego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO). Abstrakcyjne formy skalne, domy w jaskiniach oraz skalne kościoły można podziwiać również w Zelve, Uçhisar, Nevşehir, Dolinie Paşabağ, Dolinie Devrent i Dolinie Güvercinlik. Podczas wycieczki przewidziane są również odwiedziny miejscowych zakładów rzemieślniczych, w których zapoznacie się Państwo z procesami wyrobu przedmiotów z onyksu i gliny. To jedne z chętniej kupowanych pamiątek z Turcji.

Istnieje możliwość (za dodatkową opłatą) przelotu nad Kapadocją balonem. Lot trwa godzinę, a każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy certyfikat.

W drodze powrotnej odwiedzą Państwo najważniejszy ośrodek sufizmu w Turcji – Konyę. Muzeum Mevlany – poety sufickiego i teologa islamskiego, założyciela zakonu wirujących derwiszów - stanowi cel wielu pielgrzymek.
 

Noc Turecka
ok 30 Euro

Wieczór folklorystyczny z tańcem brzucha, tradycyjną muzyką, pieśniami i tańcami tureckimi. Grupa folklorystyczna przedstawi Państwu tradycje tureckiej wsi, obrzędy weselne oraz wiele innych atrakcji. Tancerki zatańczą dla Państwa tak, jak dziewczęta z haremu robiły to dla sułtanów.
 

Jeep safari
ok 36 Euro

Jest to wycieczka dla osób lubiących ryzykowne i egzotyczne przygody, wspaniała okazja do zobaczenia zupełnie innego oblicza Turcji. Jeep safari odbywa się w górach Taurus na wysokości dochodzącej niekiedy do 1300 m n.p.m. Cała trasa ma długość 100-150 km (w zależności od miejsca wyjazdu). Zwykle na safari zbiera się grupa od 5 do 10 jeepów, z których każdy zabiera po 4 osoby. Po drodze przewidzianych jest kilka postojów na odpoczynek m.in. w wiosce, gdzie będzie można poznać codzienne życie jej mieszkańców. Jest również postój na lunch i pływanie. Wycieczka ta, pod okiem profesjonalnego przewodnika, dostarczy Państwu wspaniałych wrażeń.
 

Quad safari
ok 45 Euro

Safari na zyskujących coraz większą popularność czterokołowcach. Pojazdom tym nie straszna żadna droga, co czyni eskapadę na nich jeszcze bardziej ekscytującą. Górskie bezdroża i malownicze krajobrazy dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń.
 

Manavgat Boat
ok 30 Euro


Rejs statkiem po rzece Manavgat, Wodospad Manavgat, lunch na statku. Zwiedzanie meczetu.
 

Perge-Aspendos-Kursunlu
ok 46 Euro

Najszybszy rozwój miasta odnotowano za czasów Aleksandra Wielkiego. Kres dobrobytu związany jest z okresem bizantyjskim. Najcenniejsze zabytki to: Akropol, ulice z kolumnami, mury obronne, agora, łaźnie, bazylika północna oraz wschodnia, brama triumfalna. W Aspendos zwiedzić można zabytki z okresu rzymskiego oraz ogromny amfiteatr z czasów Marka Aureliusza. Wyżywienie: lunch


Istambuł
ok 101 Euro

Przelot z Antalyi do Istambułu. Zwiedzanie jedynego miasta na świecie położonego na dwóch kontynentach. W programie m.in.: Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Pałac Topkapi, Hipodrom oraz kryty bazar. Turystom towarzyszy polski przewodnik. Wycieczka jednodniowa.
 

Sealanya Dolphin Show
ok 30 Euro

Podczas wizyty w delfinarium podziwiać można występy lwów morskich i delfinów. Ich zdolności wywierają niezapomniane wrażenia oraz szczery podziw. Wycieczka polecana głównie dla rodzin z dziećmi. Wizytę w delfinarium można połączyć z zabawą w aqualandzie.

 


Wczasy wycieczkiZapraszamy również do zapoznania się z ofertą:

WCZASY RIWIERA TURECKA

WCZASY TURCJA

WCZASY TURCJA EGEJSKA

WCZASY TURCJA LIKIJSKA

 

 

bilety lotnicze porównywarka niskie ceny


Dołącz do nas :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Rzym: Urokliwe Zatybrze

Rzym to nie tylko zatłoczone antyczne miny i słynne kościoły. Warto odkryć również inne oblicze Wiecznego Miasta. Poznać monumentalną  dzielnicę EUR, zbudowaną na rozkaz Benito Mussoliniego oraz cieniste wzgórze Gianicolo...

Luksusowy statek Streets of Monaco

Yacht Island Design, niedawno stworzyło budzący podziw projekt “The Streets of Monaco" który przedstawia 155 m koncept jachtu mający odzwierciedlić architekturę tego miasta włącznie ze stworzeniem toru który wszyscy znają...

Azja - kontynent rekordów

Azja to największy kontynent Ziemi (44 mln km2). Znajduje się prawie w całości na półkuli północnej, z wyjątkiem Archipelagu Malajskiego, leżącego częściowo na półkuli południowej. Rozciągłość południkowa kontynentu wynosi 8500 km...

Malediwy - współczesna Atlantyda?

Bardzo wiele wysp, leżących w centralnej części Pacyfiku, jest zagrożonych znalezieniem się , w niedługim czasie, pod powierzchnią wody oceanicznej. Jejj poziom - w związku postępującym ociepleniem klimatu - systematycznie...

wycieczki fakultatywne

Polecamy

Wycieczki fakultatywne: Hiszpania Wyspy Kanaryjskie

Aby zaplanować udany wyjazd na wczasy do Hiszpanii warto zdobyć trochę informacji. Wybierając się na wczasy w Hiszpanii polecamy zapoznać się z możliwymi do odbycia na miejscu wycieczkami fakultatywnymi. Można...

Asturia - północna Hiszpania

Północna część Hiszpanii nie jest jeszcze tak popularna jak region wschodniego wybrzeża, a szkoda. W pełnym tego stwierdzenia znaczeniu mozna powiedzieć że jest to kraina kontrastów. Można poleżeć tutaj na...

Wenecja Meksyku - Xochimilco

Metropolia Mexico City pomimo panującego tu zgiełku ma  także  swój urok. Idealnym  miejscem mogącym służyć ucieczce  od miejskiego hałasu są pływające ogrody Xochimilco. W języku Indian ta nazwa oznacza "dom...

Lotniska

 *LOTNISKO Wrocław-Strachowice Port Lotniczy we Wrocławiu proponuje pasażerom lotów czarterowych (z wylotem z Wrocławia) bony rabatowe uprawniające do korzystania,po obniżonych cenach, z usług dostępnych na terenie terminala pasażerskiego naszego lotniska. Oferujemy...