Wycieczki TunezjaTunezja to niewielki kraj położony w północnej Afryce. Mimo swojej małej powierzchni ma wiele do zaoferowania turystom. Fascynuje bogatą historią i kulturą, zachwyca różnorodnością przyrody, imponuje wspaniałymi zabytkami. Dzięki pięknym, piaszczystym plażom i krystalicznie czystemu morzu znana jest jako miejsce spędzania wspaniałych, słonecznych wakacji.

.

Wycieczki z regionu Monastir - Sousse

Tunis – Kartagina – Sidi Bou Said (1 dzień) – całodniowa wycieczka będąca spotkaniem z fascynujacą historią Tunezji oraz współczesnym życiem mieszkańców stolicy. Zwiedzanie Muzeum Bardo, które pokazuje kolejne etapy historii Tunezji i które posiada najważniejszy w świecie zbiór mozaik. Wizyta w centrum stolicy i spacer wąskimi uliczkami tuniskiej Medyny. Lunch. Przejazd do Kartaginy – obecnie dzielnicy Tunisu, gdzie znajduje się rezydencja prezydencka oraz willowe posiadłości tunezyjskich elit a w starożytności – centrum najpierw imperium fenickiego a później rzymskiej prowincji w Afryce Płn. Zwiedzanie pozostałości po ogromnym kompleksie Term Antoniusza, pochodzących z II – III w. n.e. Przejazd do biało-niebieskiego Sidi Bou Said i spacer uliczkami tego pięknie położonego na wzgórzu miasteczka artystów. Cena – ok. 70 TND.

Sahara Explorer (2 dni) – dwudniowa wyprawa autokarem na południe Tunezji pozwalająca zobaczyć najpiękniejsze krajobrazowe atrakcje południa Tunezji i poczuć gorący oddech największej pustyni świata Sahary.

1 DZIEŃ: Zwiedzanie doskonale zachowanych ruin rzymskiego amfiteatru w El Jem. Przejazd do Matmaty – miejsca księżycowych krajobrazów i domów „troglodytów”. Wizyta w berberyjskim domostwie. Lunch. Dalsza podróż do Douz – nazywanego „Wrotami Sahary”, gdzie można odbyć przejażdżkę na grzbiecie wielbłąda po wydmach Sahary (fakultatywnie –20 TND/os.). Zakwaterowanie kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: Wczesne śniadanie. Przejazd przez największe w Tunezji słone jezioro Chott El Jerid słynne z miraży, które tworzą się przy odpowiednich warunkach pogodowych. Wyprawa jeepami (fakultatywnie - 35 TND/os.) po bezdrożach Wielkiego Ergu Wschodniego i do przepięknie położonych w Górach Atlas oaz: Chebika i Tamerza. Powrót do autokaru. Lunch. Dalsza podróż autokarem do czwartego, świętego miasta islamu – Kairouanu. Postój przed Wielkim Meczetem Sidi Okby. Powrót do hoteli. Cena – 155 TND + 55 TND (wielbłądy + jeepy)

Hammamet i Nabeul (pół dnia) – wycieczka organizowana dla gości z hoteli w Hammamecie. Przejazd do Nabeul – miasteczka garncarzy, gdzie w manufakturze ceramiki można przyjrzeć się procesowi jej tworzenia. Czas wolny na targu w Nabeul. Przejazd do centrum starego Hammametu i wizyta na Medynie – starym mieście arabskim. Kupując tu pamiątki koniecznie należy się targować o cenę. Powrót do hoteli. Cena – 22 TND.

Takruna – Sidi Khelifa (pół dnia) – wycieczka organizowana jest dla gości z hoteli w Sousse i Monastirze. Przejazd do „wiszącej wioski” Takruna malowniczo położonej na skale, której mieszkańcy o jasnej cerze i kasztanowych włosach są świadectwem przemieszania się ludów, jakie dokonało się w ciągu burzliwej historii tych okolic. Spacer po wiosce. Przejazd do Sidi Khelifa i zwiedzanie tamtejszych pozostałości po rzymskim mieście. Powrót do hoteli. Cena – 40 TND.

Medinat Alzahra (wieczór) – brzmi tajemniczo..? I taki właśnie jest Medinat Alzahra. Wieczór w tym miejscu to historia Tunezji przekazana w niesamowitym, ponad godzinnym widowisku. Berberowie, Rzymianie, muzułmanie, Turcy – wszystko to w perfekcyjnie przygotowanym przedstawieniu, także w języku polskim, poprzedzonym kolacją, która wprowadzi nas w atmosferę tajemniczości. Przekroczenie bramy Medinat Alzahra to wejście w zupełnie inny świat – świat z baśni tysiąca i jednej nocy... Cena – ok. 70 TND.

Friguia Park (pół dnia) – przedpołudniowa wycieczka do Parku Friguia to niesamowite spotkanie z fauną Czarnej Afryki. To niezwykłe przenosiny na chwilę z Tunezji muzułmańskiej do kolebki człowieka – do środkowej części kontynentu. Park Friguia to ponad 100 zwierząt – lwy, słonie, żyrafy, kangury oraz wiele, wiele innych – które zwykliśmy utożsamiać z tym kontynentem. Cena – ok. 40 TND.

Ballada na morzu
Romantyczny rejs statkiem pirackim wzdłuż wybrzeży, z przystankami na kąpiel. W trakcie rejsu gwarantowane lekkie przekąski, napoje orzeźwiające oraz prawdziwa zabawa!
Cena orientacyjna: 35 DT (z przekąskami)

Spektakl Światło i Dźwięk – Medina Alzahra
Tradycyjna kolacja tunezyjska ze spektaklem i pokazami grup folklorystycznych. Następnie fantastyczny spektakl Światło i Dźwięk, odbywający się na 3-hektarowej scenie, z udziałem setki aktorów i jeźdźców odgrywających sceny historyczne.
Cena orientacyjna: 65 DT (z kolacją i winem)


Wycieczki z regionu Djerba

Safari – 1. dzień: Przeprawa promem z Djerby na stały ląd. Przejazd autokarem do Matmaty – miejsca księżycowych krajobrazów i domów troglodytów, wizyta w berberyjskim domostwie. Przejazd autokarem do Douz i fakultatywna przejażdżka na wielbłądzie po wydmach Sahary (25 TND/os.). Lunch w Douz, które nazywane jest Wrotami Sahary. Przejazd do Kebili i przez największe w Tunezji słone jezioro Chott El Jerid. Przejazd do Touzer – pustynnej stolicy Tunezji. Zakwaterowanie w hotelu***, kolacja. Fakultatywnie: po południu – przejazd dorożkami po oazie w Touzer (5 TND/os.) i wizyta w zoo (3 TND/os.); wieczorem – zwiedzanie Muzeum Sztuki i Tradycji Dar Chraeit (ok. 8 TND/os.).
2. dzień: Śniadanie. Fakultatywnie: wyprawa jeepami do oaz Chebika i Tamerza, przepięknie położonych w górach Atlas (35 TND/os.). Przejazd trasą po wydmach i wizyta w wiosce Lucasa, która była scenerią „Gwiezdnych wojen”. Po objeździe powrót autokarem przez słone jezioro Chott El Jerid. Lunch w Kebili. Przejazd przez Gabes. Powrót na Djerbę groblą rzymską El Kantara. Cena – ok. 155 TND, dzieci do 12 lat – 50% zniżki; obowiązkowa dopłata do pokoju 1-os. – 20 TND; cena zawiera wymienione posiłki.

Dookoła wyspy – wycieczka auto­karem po najciekawszych zakątkach Djerby. Przejazd do miejsca El Kantara, gdzie rozpoczyna się rzymska grobla łącząca wyspę z kontynentem. Wizyta w Guellali – miasteczku garncarzy, zwiedzanie muzeum i manufaktury wyrobów ceramicznych. Zwiedzanie najstarszej synagogi w Afryce Północnej El Ghriba. Przejazd do Houmt Souk – stolicy wyspy, pobyt w centrum artystycznym i czas wolny. Powrót do hoteli. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 35 TND, dzieci do 12 lat – 50% zniżki.

Rejs statkiem pirackim na Wyspę Różowych Flamingów – pełna zabawy i radości wyprawa statkiem, stylizowanym na piracki, na Wyspę Różowych Flamingów. Pobyt na wspaniałej, niekończącej się piasz­czystej plaży: czas na opalanie, pływanie, lunch rybny i udział w animacjach przygotowanych przez piracką załogę statku. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 60 TND, dzieci do 12 lat – 50% zniżki; zawiera lunch z napojami bezalkoholowymi, pozostałe napoje płatne.

Matmata – Douz – wypad autokarem na kontynent i poznanie Sahary w dwóch postaciach: hamady – pustyni skalistej i ergu, czyli typowej pustyni piaszczystej. Przeprawa promem na stały ląd. Przejazd przez berberyjską wioskę Tamezret do Douz – Wrót Sahary. Fakultatywnie: przejażdżka na wielbłądzie po wydmach ergu (20 TND). Lunch w Douz. Przejazd do Matmaty – miejsca księżycowych krajobrazów pustyni skalistej i wizyta w wiosce Lucasa, scenerii „Gwiezdnych wojen”. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 95 TND, dzieci do 12 lat – 50% zniżki, zawiera lunch.

Zakupy w Midoun i meczet Faldoun – przedpołudniowa wycieczka do Midoun, tradycyjnego miasteczka, gdzie można kupić wiele djerbańskich pamiątek. Czas wolny na zakupy. Przejazd do meczetu Faldoun o typowej dla Djerby architekturze i wystroju, jedynego na wyspie meczetu udostępnionego do zwiedzania dla niemuzułmanów. Wycieczka 2- lub 3-godzinna. Cena – ok. 27 TND.


 

Wczasy wycieczkiZapraszamy również do zapoznania się z ofertą:

WCZASY TUNEZJA

WYCIECZKI TUNEZJA

WCZASY HAMMAMET

WCZASY DJERBA

HOTELE MAHDIA

HOTELE SOUSSE

bilety lotnicze porównywarka niskie ceny


Dołącz do nas :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

HISZPANIA: Sagrada Familia Świątynia Pokutna Świętej Rodziny

La Sagrada Família (właśc. Temple Expiatori de la Sagrada Família – katal. Świątynia Pokutna Świętej Rodziny), secesyjny kościół w Barcelonie w Katalonii, uważany za główne osiągnięcie jej projektanta, katalońskiego architekta...

Kocia i psia mowa na świecie

Jak świat długi i szeroki, tak większość ludzi kocha zwierzęta i nei wyobraża sobie zycia codziennego bez posiadania jakiegoś miłego ulubieńca tuż przy swoim boku. Najpopularniejszymi zwierzętami domowymi są jak...

Lotnisko- Warszawa Okęcie

Lotnisko Okęcie Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 1 Parking Lotnisko specjalizuje się w obsłudze Klientów portu lotniczego Warszawa Okęcie. Posiadamy blisko 1000 miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Całodobowa ochrona, system telewizji przemysłowej, dodatkowy...

Malediwy - współczesna Atlantyda?

Bardzo wiele wysp, leżących w centralnej części Pacyfiku, jest zagrożonych znalezieniem się , w niedługim czasie, pod powierzchnią wody oceanicznej. Jejj poziom - w związku postępującym ociepleniem klimatu - systematycznie...

wycieczki fakultatywne

Polecamy

Kilka rekordów...

  Najmniejsze, największe, najdłuższe, najstarsze... Ponizej przedstawiamy kilka skrajności godnych uwagi dla miłosnika podróżowania i szeroko rozumianej turystyki. .

5 miejsc w Ameryce Poludniowej które trzeba zobaczyć!

Tak rozległy i zróżnicowany kontynent jak Ameryka Południowa ma wiele niezapomnianych miejsc, godnych odwiedzenia zakątków i zaskakujących urokiem zabytków. Wybraliśmy wg nas 5 takich ciekawych miejsc Ameryki południowej, które moga...

Nasza lista hoteli koniecznych do odwiedzenia

Naszą pasją są podróże, stanowią one również element życia zawodowego i czasem odwiedzamy służbowo hotele, które wyjątkowo zapadają nam w pamięć. Poniżej dzielimy się z Państwem wyselekcjonowanymi rodzynkami wśród znanych...

12 niesamowitych centrów handlowych

Z biegiem lat powstają coraz bardziej wymyślne centra handlowe. Można tam nie tylko zrobić zakupy czy dobrze zjeść. W tych najnowocześniejszych można zwiedzać repliki atrakcji turystycznych z najsłynniejszych miast świata...